overlay

Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı 112 İstasyonu Hizmete Açıldı

2.jpgKaratay Belediyesi tarafından arsa tahsisinin gerçekleştirildiği alanda Hayırsever Aynur Kasabalı tarafından yaptırılan ve hayırseverin ismini taşıyan Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever Aynur Kasabalı, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, hizmet başkanları ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hayırsever Aynur Kasabalı, “Böyle bir hizmeti bana nasip eden Allah’a şükürler ediyor, bu eser ile gurur duyuyorum” dedi. Bütün hayatını hayır işlerine adadığını hatırlatarak sözlerine devam eden Kasabalı, “Şu anda kendimi oğlumu evlendirdiğim gün gibi, torunumu sünnet ettirdiğim gün gibi mutlu hissediyorum. Bana, bu hizmetleri yapabilmem için olanak sağlayan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmasında, “Devlet- millet kaynaşmasının çok güzel bir örneğini burada hep birlikte yaşıyoruz” diyerek böylesine güzel ve anlamlı bir eseri tamamlayarak kullanıma hazır hale getiren Aynur Kasabalı Hanımefendiye teşekkür etti. Hayır, yapma işinin para ile zenginlik ile alakalı değil gönül ile alakalı bir iş olduğunu da belirten Prof. Dr. Koç, Aynur Kasabalı’nın yapmış olduğu hayırlarla örnek olduğunu ifade etti. Karatay Belediyesi’nin de sağlık alanında kendilerine her türlü desteği verdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “112 istasyonumuz için arsa tahsis eden ve çevre düzenlemesini gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısı açısından Türkiye’nin 4. Büyük ili konumunda bulunduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Koç, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunan 70 adet 112 istasyonunda toplam 1163 personelin ve çeşitli özelliklerde 100 ayrı ambulansın bulunduğunun altını çizdi. Karatay İlçesi’nde de 8 tane 112 istasyonu bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İlimizde 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının sayısı hızla artırılmakta olup 2018 yılı sonuna kadar şehrimizde hizmet sunan istasyon sayısının 72’ye çıkartılması planlamaktayız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından hayırsever Aynur Kasabalı’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Karatay 2 Nolu Aynur Kasabalı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Konya eski Müftüsü Şükrü Özbuğday tarafından yapılan dualarla açıldı. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.